Historia restauracji Willa Impresja w Pabianicach

Nasza rodzinna Firma została założona w  styczniu 1992 roku przez siostry Barbarę Błoch i Agnieszkę Maciaszek. Gastronomia towarzysza nam od dziecka. Nasza mama Helena Błoch całe swoje zawodowe życie związała z tą branżą. Przez 35 lat pracowała w kultowej pabianickiej kawiarni – Mocce. Bardzo szybko z pomocą mamy, domową kuchnią pozyskaliśmy klientów nie tylko z Pabianic ale również z Łodzi i okolic. W działalność firmy od samego początku zaangażowany jest również Witold Maciaszek (mąż Agnieszki). Tradycja rodzinnej jest kontynuowana. W 2014 roku dołączyła do nas córka Agnieszki – Michalina, absolwentka malarstwa oraz Podyplomowych Studiów Projektowanie Kulinariów na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

 

 

Skałka 1992

Nasza pierwsza restauracja –  „Skałka” na ul. Orlej w Pabianicach. Od pierwszych dni w karcie menu królowała polska kuchnia. W Skałce można było zjeść domowy obiad oraz zorganizować okolicznościowe przyjęcia. Wielu naszych  klientów z tego czasu jest z nami do dziś jak również dwoje z naszych pracowników.

Piemont 1998

Drugi etap to Hotel Piemont, być może nie byłoby Piemontu… gdyby nie „Skałka”. Nasi stali Klienci w „Skałce” zaproponowali, że zbudują dla nas restaurację, wcześniej pytając czy sami nie mamy tego w planach. Plany były ale… brak środków. Tak powstał Hotel i Restauracja Piemont w którym nasza firma działała od lipca 1998 roku do końca 2010 roku.  W 1999 roku w konkursie „Teraz Polska” na najlepsze usługi w branży gastronomicznej i hotelarskiej nasza firma znalazła się w gronie trzech nominowanych firm w Polsce. W Piemoncie naszymi gośćmi byli Prezydent Lech Wałęsa, Śp. Ryszard Kaczorowski Śp. Anna Walentynowicz oraz artyści, Kora, Skaldowie, Golec Orkiestra i inni.

Willa Impresja 2011

Od stycznia 2011 roku jesteśmy „na swoim” Willa Impresja to nasz obiekt i nasza nowa nazwa już „dorosłej” (2 stycznia 2011roku obchodziliśmy 19-te urodziny) firmy. W secesyjnym budynku z początku XX wieku, w otoczeniu dużego ogrodu, znajduje się hotel z kawiarnią i cukiernią oraz w nowo wybudowanym obiekcie restauracja z salą bankietową i nowoczesnym zapleczem gastronomicznym. W „Willi Impresja” kontynuujemy naszą kulinarną tradycję, którą harmonijnie łączymy z elementami kuchni współczesnej.