Jak zorganizować wesele, aby zadowolić nie tylko zebranych gości, ale również siebie? Na co zwrócić uwagę, poszukując odpowiedniego miejsca? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i inne pytania związane z organizacją przyjęcia weselnego, sprawdź nasz wpis!

Wesele – organizacja niezapomnianego przyjęcia

Pierwszym momentem po zaręczynach jest wielka ekscytacja, jednakże niedługo po niej następuje już coś bardziej przyziemnego – planowanie ślubu i wesela. Oczywiście dla niektórych może stanowić ono kolejny ekscytujący okres w związku, aczkolwiek bez względu na osobiste inklinacje, potrafi być on chwilami męczący.

Zatem co zrobić, aby jak najsprawniej przejść przez wszystkie kroki, od sprawdzenia sali, przez jej wybór, na imprezie weselnej kończąc? Trzeba wiedzieć, czego się chce i o co pytać. Tylko tyle i aż tyle.

Najważniejsze pytania do sali weselne

Dostępność terminu oraz koszt wynajęcia sali weselnej

Przejdźmy do najważniejszej części, czyli pytań. Na samym początku trzeba dowiedzieć się przede wszystkim, czy interesująca nas sala jest dostępna w dogodnym nam terminie, a jeśli tak, to jaki jest jej koszt. Wiedza na ten temat pozwoli nam ustalić konkretną datę oraz zaplanować wstępny budżet.

Liczba gości i wielkość sali weselnej

Co dalej? Wielkość sali jest kolejną rzeczą, o którą należy zapytać. W wielu przypadkach jej rozmiar można dostosować do konkretnego wydarzenia. Czasami zdarza się również, że kompleks oferuje wiele sal o różnych rozmiarach.

Wybór weselnego menu – jedzenie oraz napoje

Niezwykle ważnym elementem wesela jest menu. Jak wiadomo, zadowolony gość to najedzony gość. Wybierając jadłospis, należy pamiętać także o daniach dla wegetarian czy alergików.

Kolejną kwestią jest wybór napojów bezalkoholowych i alkoholowych. Jeśli chodzi o te drugie, wiele lokali posiada tzw. „korkowe”, więc w trakcie ustalania menu warto zapytać się o tę opłatę.

Wystrój sali weselnej

Wygląd sali weselnej ma ogromne znaczenie. Jej przyozdobienie i oświetlenie jest kwestią bardzo indywidualną – jedni lubią skromniejszy wystrój, a drudzy „na bogato”. W trakcie jej przygotowywania należy jasno określić styl jaki nam odpowiada.

Lokalizacja sali weselnej i możliwość noclegu

Lokalizacja sali nie jest bez znaczenia. Najlepiej jeśli sala weselna znajduje się blisko kościoła lub urzędu cywilnego, gdzie odbędzie się uroczystość ślubna, a także, gdy dojazd do niej jest bezproblemowy.

Co więcej, mając świadomość wizyty gości przyjezdnych, należy zadbać o ich nocleg (np. w hotelu znajdującym się na terenie ośrodka).